Ako zlepšiť vzťahy v rodine? Vytvorte si novú tradíciu

Rodina & vztahy

Príde vám, že vaše rodinné vzťahy sa strácajú? Väzby sú stále slabšie a je ťažké sa niekedy spoločne zísť? Vytvorte si tradíciu, ktorá vás pravidelne spojí. Poradíme vám, aká tradície to môže byť.

Spoločný výlet

Naplánujte si každý mesiac alebo každý štvrť rok spoločný výlet. Určite si napríklad, že každý šiesty deň v mesiaci vyrazíte spoločne s rodinou na výlet. Pokiaľ práve nebudete môcť, budete musieť napríklad vymyslieť výlet ďalšie. Vďaka tomu sa vzťahy v rodine utuží a vy budete mať viac spoločných zážitkov.

Spoločná večera

Čo viac spája než jedlo. Na výlet sa nie vždy môže vydať celá rodina, do ktorej patrí aj starí rodičia a praprarodičia. Pripravte si preto každý mesiac spoločnú večeru. Hostiteľ sa môže pravidelne striedať a tiež samotné téma večera. Čo viac spojí rodine ako čas strávený spoločne u dobrého jedla.

Športové tradície

Tradíciu vždy vymýšľajte tak, aby sedela vašej rodine. Ak vaša rodina nie je príliš gastronomický tip, stavte skôr na šport, zábavu alebo napríklad cestovanie. Myslite však na to, že zmyslom tradícia je to, že sa pravidelne dodržiava a teda upevňuje rodinné vzťahy.