Chcete mať krásne zuby? Nepodceňujte starostlivosť o ne

Uncategorized

Každý z nás chce mať pekný úsmev. Niekto má krásne biele zuby aj po tridsiatke, niekto má už v tridsiatke väčšinu zubov s plombami. Mnohí ľudia veria tomu, že práve genetika má hlavný vplyv na kvalitu zubov, avšak nie je to pravda. Jediný a hlavný vplyv na kvalitu zubov má predovšetkým naša starostlivosť o ne.

Ak chcete mať krásne zuby, nepodceňujte starostlivosť o ne.

Pravidelné preventívne prehliadky


Krásne zuby bez správnej starostlivosti a bez preventívnych prehliadok mať nemôžeme. Nevyhýbajte sa preto preventívnym prehliadkam a každý rok chodievajte. Myslieť si, že na preventívnych prehliadkach vám zubári nachádzajú kazy len preto, aby zarobili, nie je práve najvhodnejšie. Ako už z názvu vyplýva, preventívne prehliadky majú z preventívnych dôvodov kontrolovať stav chrupu a zabrániť tak šíriacim sa kazom. Keď sa kaz zachytí vo veľmi skorom štádiu, nepostihne to zub v takej miere, ako keď prídete do ambulancie s boľavým zubom a kaz je veľmi rozšírený.

Chodievajte každý rok na preventívne prehliadky a keď sa dá, odporúčame vám chodiť do zubnej ambulancie aj dvakrát za rok. Takto dokážete zachrániť svoje zuby.

Správne čistenie

Ak chcete mať krásne zuby, netreba podceniť ich čistenie. Dôležité ale je čistiť zuby správne. To vám môžu ukázať samotní zubári, ale najlepšie vám to ukážu na dentálnej hygiene. Správne čistenie je dôležité, ak chcete mať krásne zuby. Pomôcť si môžete aj doma, a to tým, že si kúpite bieliace pásiky a začnete s bielením zubov. Domáce bielenie zubov nie je náročné. Treba mať však kvalitné bieliace pásiky, vďaka ktorým sa dokážete zbaviť zažltnutých zubov.

Odporúčame vám okrem do bieliacich pásikov investovať do mäkkej zubnej kefky, medzizubných kefiek, jednozväzkovej kefky, ale aj zubných nití. Práve táto výbava vám pomôže vyčistiť zuby.

Zdroj obrázka:

Autor: AXL / Shutterstock.com