Zdravotný problém, ktorý trápi nielen mužov v strednom veku

Zdraví & krása

Zdravotné problémy môžu bezstarostný život, ktorý vedieme, skomplikovať behom chvíle. Lekári hovoria, že svojmu zdraviu nevenujeme dostatok pozornosti a práve preto nás niekedy trápia také zdravotné problémy, ktoré by sa pri bežnej starostlivosti o zdravie nemuseli prejaviť. Každý zdravotný problém zamáva s našou psychikou. Čo sa týka mužov, tak tí znášajú zdravotné komplikácie omnoho horšie, aj keď to na prvý pohľad nemusí tak vyzerať. Mnohí muži sa uzatvárajú do seba a nedokážu sa svojej rodine priznať s tým, že ich niečo trápi.

Ktorý zdravotný problém ale trápi mužov, a to nielen v stredných rokoch? Sú to problémy s erekciou.

Vekom kvalita klesá

Sex je pre udržanie partnerského vzťahu veľmi dôležitý. S vekom však kvalita erekcie klesá a muži siahajú po Viagre. Aby však problémy s erekciou neohrozili partnerský vzťah, je potrebné prísť na to, čo tieto problémy spôsobuje. Kvalita erekcie vekom klesá. Najčastejšie mužov trápi zlá, resp. žiadna erekcia. Nedostatočná erekcia sa tak automaticky premieta do vzťahu a narúša pohodu medzi partnermi. Kedysi však problémy s erekciou, konkrétne erektilná dysfunkcia, trápila najmä mužov nad štyridsať rokov. Dnes už nie je problém nájsť muža s týmito problémami aj medzi oveľa mladšími ročníkmi.

Príčiny erektilnej dysfunkcie

Keď muž nemôže dosiahnuť a udržať erekciu, hovoríme tomu erektilná dysfunkcia. Termín erektilná dysfunkcia je u mužov pomerne známy, nakoľko už nejednému skomplikoval život a vážne ohrozil vzťah. Ak sa potvrdí, že máte erektilnú dysfunkciu, je potrebné zistiť, čo to spôsobuje. Poväčšine sa môže jednať o stres, nejaké fyzické vypätie, ktoré vám bráni a komplikuje vám život za dverami spálne. Nedosiahnutie erekcie, resp. jej neudržanie môže vyvolať v partnerke negatívne myšlienky, ktoré môžu viesť až k rozpadu vzťahu.

Ďalšími príčinami, ktoré môžu spôsobovať erektilnú dysfunkciu, môže byť nevhodná strava, nedostatok spánku, problémy so štítnou žľazou, fajčenie a alkohol. Skúste popracovať na zmene životného štýlu a problémy s erekciou môžu zmiznúť.