Praktické rady pre tých, ktorí by chceli začať podnikať

Finance

Túžbu stať sa podnikateľom prejavuje stále viac ľudí. Byrokratické podnikateľské prostredie však môže byť pre mnohých prekážkou a odrádza ich od podnikania.

Ak by ste ale chceli byť podnikateľom a máte dostatočný kapitál na rozbehnutie vlastnej firmy, prečítajte si praktické rady, ktoré sú určené špeciálne pre tých, ktorí by chceli začať podnikať.

Zakladanie s.r.o. nechajte na odborníkov 

Celý proces zakladania firmy je pre nových podnikateľov bez akejkoľvek skúsenosti náročný. Netreba zabudnúť spomenúť, že akékoľvek chyby pri zakladaní firmy by vás stáli nielen nervy, ale aj peniaze. Využite preto možnosť zveriť zakladanie novej s.r.o. skúseným odborníkom – firme, ktorá sa špecializuje na zakladanie nových spoločností.

Takto budete mať istotu, že všetko prebehne ako má a nenastane žiadny problém, ktorý by mohol vaše podnikanie ohroziť. Takýto špecialisti s vami skonzultujú vaše požiadavky, vypracujú všetky dokumenty, vrátane dokumentov na zápis do Obchodného a Živnostenského registra k plateniu dane z príjmu. Založenie novej s.r.o. trvá približne 10-14 dní. Potom sa už môžete pustiť do podnikania a rozbiehať svoj biznis.

Zabezpečte si virtuálne sídlo firmy

Už pri zakladaní firmy bude vašou povinnosťou uviesť sídlo vašej firmy. Aby ste ale nemuseli ako začínajúci podnikateľ investovať do vlastných priestorov, môžete si prenajať virtuálne sídlo. Na danej adrese nebudete sídliť, ale vaša firma bude mať uvedené sídlo práve na nej. Jedná sa väčšinou o lukratívne adresy v centre Bratislavy, čo vám môže pomôcť sa zároveň aj zviditeľniť. Ušetríte na prevádzkových nákladoch a ešte k tomu bude mať vaša firma lukratívne sídlo.

Virtuálne sídlo Bratislava ponúka, a to hneď niekoľko. Vyberte si to ktoré vás zaujme a ušetrite už v začiatkoch svojho podnikania.

Zdroj obrázka:

Autor: Ground Picture / Shutterstock.com