Ako si vybrať letnú dovolenku pri mori, aby ste boli spokojní?

Cestování

Letná sezóna sa vo viacerých prímorských krajinách skončila. Ak už máte tento rok letnú dovolenku pri mori za sebou a uvažujete, kam by ste išli budúcu letnú sezónu, máme pre vás pár praktických rád, ako si vybrať letnú dovolenku, aby ste boli spokojní a dostatočne si oddýchli od všetkých povinností, ktoré máte.

Spravte si úzky výber prímorských krajín a dovolenkových stredísk

Ako prvé by ste si mali spraviť úzky výber dovolenkových stredísk, ktoré by ste chceli navštíviť. Ak máte ako takú predstavu, spíšte si na papier destinácie. Ak ste viacčlenná rodina, berte ohľad aj na požiadavky všetkých členov rodiny. Ak máte radi teplo a na dovolenku chcete ísť skôr v septembri, uprednostnite Egypt, konkrétne dovolenku v Hurghade. Ak ale chcete ísť cez letné prázdniny a túžite mať priaznivé teploty, navštívte Taliansko, Chorvátsko a Španielsko.

Keď budete mať výber, takto sa vám ľahšie bude vyberať dovolenka. Potom už len zájdete do cestovnej kancelárie a požiadate pracovníkov, aby vám našli vhodné termíny do konkrétnej destinácie.

Kedy chcete ísť?

Nie každý má možnosť ísť na letnú dovolenku k moru práve cez letné mesiace – júl a august. Skôr, ako si ale zajednáte dovolenku do konkrétnej destinácie, vyberte si čas, čiže termín, kedy by vám to najviac vyhovovalo. Ak chcete ísť v máji, v júni, odporúčame skôr dovolenky v Turecku, v Egypte, v Tunisku. Ak ale chcete ísť cez sezónu, odporúčame talianske ostrovy, talianske pobrežie, Španielsko, Chorvátsko, Grécko, grécke ostrovy a pod.

Čo ďalšieho by ste mali zvážiť?

Okrem dovolenkovej destinácie, termínu dovolenky by ste mali zvážiť aký spôsob stravovania si vyberiete. Ak idete ako rodina s malými deťmi, vtedy je lepšie zabezpečiť si stravu na celé dni. Nebudete tak musieť variť a budete si môcť vychutnávať chvíle s rodinou. Ak ale plánujete cestovať po dovolenkovej destinácii a nechcete byť viazaný na obedy, odporúčame vám namiesto all inclusive vybrať si polpenziu. Niekedy nie je nad to sadnúť si do miestnej reštaurácie a vychutnávať si miestne špeciality priamo v reštaurácii mimo hotelového komplexu.