Chráňte rodinné vzťahy a obmedzte používanie mobilného telefónu

Rodina & vztahy

Používate často mobilný telefón, či už z dôvodu pracovných či zábavných? Časté užívanie mobilného telefónu môže mať na svedomí ochladnutie rodinných vzťahov. Neveríte?

Časté užívanie mobilného telefónu

Mobilný telefón sa stáva každodennou súčasťou našich životov. Používame ho aktívne v práci, ale aj doma, na ceste do obchodu či na dovolenke. Jeho používanie narušuje náš súkromie život a môže ovplyvniť aj naše vzťahy s okolím.

Nechajte mobil doma

Sedíte s priateľmi na večeru, všetci si vytiahnu mobilný telefón a komunikácia ustáva? Aj takýmto spôsobom dochádza k ochladnutie vzťahov. Naučte sa žiť bez mobilného telefónu a rozvíjajte komunikáciu so svojím okolím. Zvlášť u mladšej generácie je užívanie mobilného telefónu rizikovým. Takýmto spôsobom strácajú kontakt s generáciou staršie a pred komunikáciou dávajú prednosť užívanie mobilného telefónu.

Tip pro vás: Shlédněte návody na Excel

Závislosť na internete

Problémom nie je ani tak mobilný telefón ako internet, ku ktorému sa vďaka mobilnému telefónu môžete dostať takmer kdekoľvek a kedykoľvek. Snažte sa použitia mobilného telefónu obmedziť. Má to vplyv nielen na vaše zdravie, ale aj vzťahy s okolím a rodinou.