Čo všetko absolvovať, ak sa rozhodnete ísť počas leta do Vysokých Tatier?

Cestování

Pred pár dňami sa otvorili všetky turistické chodníky vo Vysokých Tatrách a začala sa letná turistická sezóna. Vysoké Tatry sú veľkým lákadlom nielen pre Slovákov, ale aj pre Poliakov a Čechov, ktorí tvoria spolu s domácimi Slovákmi väčšinu hotelovej klientely.

Ak by ste chceli stráviť letnú dovolenku aj vo Vysokých Tatrách, čo všetko by ste mali absolvovať?

Prechádzka okolo Štrbského plesa

Toto by ste nemali počas vašej návštevy vynechať. Patrí ku klasikám a môžu ju absolvovať rodiny s najmenšími deťmi, ale aj seniori. Štrbské pleso je druhé najväčšie jazero na slovenskej strane Tatier a v lete si tu môžete vychutnať nielen prechádzku, ale aj člnkovanie. Ak chcete zažiť romantiku vo dvojici, člnkovanie je jednou z možností.

Po člnkovaní si môžete dopriať prechádzku okolo celého Štrbského plesa a pokochať sa výhľadom na tatranské vrcholy ako Solisko, Patriu, či Vysokú. Veľmi pekná prechádzka je pri západe slnka, kde vás očarí pohľad na krásne sfarbený les a poslednými lúčmi osvietené tatranské štíty.

Ak toto leto plánujete organizovať rozlúčku so slobodou, organizujte ju vo Vysokých Tatrách a do programu zahrňte aj prechádzku okolo Štrbského plesa.

Z turistických trás si vyberte tieto

Ak si netrúfate na Priečne sedlo, či Bystrú lávku, ktoré patria k tým obtiažnejším túram, odporúčame trasu Tatranská Lomnica – Skalnaté pleso – Veľká Svišťovka – Chata pri Zelenom plese – Kežmarská Biela voda. Radí sa medzi najkrajšie túry v Tatrách. Na Skalnaté pleso sa môžete vyviesť lanovkou, čo vám výrazne ušetrí sily. Chata na Zelenom plese patrí zase k najkrajším, kde sa nielen dosýtosti najete, ale budete sa cítiť ako v objatí tatranských štítov.

Okrem tejto túry odporúčame prechádzku na Popradské pleso a odtiaľ ísť až na Ostrvu, ktorá vám ponúka pekné výhľady na Mengusovskú dolinu. Ak si trúfate na viac, pokračujte až k Batizovskému plesu.

K nenáročným túram radíme hlavne výstup na Predné Solisko, Popradské pleso, či Vodopád Skok.

 

Zdroj obrázka:

Autor: vencav / Stock.adobe.com