Ktoré sú najhlavnejšie výhody vinylovej podlahy?

Hobby & bydlení

Vinylové podlahy zažili v posledných rokoch veľký rast popularity a v súčasnosti ide (spolu s klasikou v podobe laminátových podláh) o najčastejšiu voľbu ľudí, ktorí chcú do svojej domácnosti novú podlahu. Ak ste v štádiu výberu podlahy aj vy a rozmýšľate, že sa medzi spokojných „užívateľov“ vinylových podláh zaradíte, povieme vám, čo sú vlastne najhlavnejšie výhody vinylu.

Vodeodolnosť a vysoká odolnosť voči mechanickému poškodeniu

Jednoznačne najčastejšie spomínanou výhodou vinylovej podlahy je jej vodeodolnosť. Bez ohľadu na to, koľko vody sa na vinylovú podlahu vyleje, stačí ju v kľude utrieť a nemusíte sa obávať akýchkoľvek následkov.

Preto je možné vinylovú podlahu použiť aj v miestnostiach, kde hrozí častejší kontakt s vodou, či vlhkosťou ako napríklad v kuchyni, či dokonca v kúpeľni. Môžete tak mať jednotnú podlahu naprieč celým interiérom od vašich odolných plastových vchodových dverí až po poslednú miestnosť.

Okrem odolnosti voči vode má vinylová podlaha aj vysokú odolnosť voči mechanickému poškodeniu, napríklad od kolieskových stoličiek. Túto odolnosť oceníte (spolu so spomínanou vodeodolnosťou) aj v kuchyni, kde vinylovú podlahu nepoškodí ani pád ťažkého hrnca.

Nízky tepelný odpor, príjemná na dotyk a široké možnosti v otázke dekoru

Kvalitný vinyl ocenia aj tí, ktorí majú, či chcú podlahové vykurovanie. Vinylová podlaha má totižto najnižší tepelný odpor, čo znamená, že najlepšie vedie teplo. Podlahové vykurovanie tak bude najefektívnejšie práve s vinylovou podlahou.

Vinylová podlaha je aj sama o sebe na dotyk teplá a príjemná. Bosé nohy v spálni po prebudení tak už nezažijú „šok“ kvôli chladnej podlahe a to ani v zimnom období. Zároveň to robí vinylovú podlahu vhodnú pre rodiny s deťmi, ktoré práve začínajú objavovať zákutia svojho domova.

V neposlednom rade vinylová podlaha nezaostáva ani v dizajnových možnostiach. Množstvo dekorov je naozaj veľké a tak nie je žiadny problém nájsť vinylovú podlahu v dekóre, ktorý sa dokonale hodí do vašich predstáv o štýlovom interiéri.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Kadmy / Stock.adobe.com