Púchov a Považie je skvelou lokalitou na kratší letný pobyt

Cestování

Prišlo leto a letné prázdniny a to znamená obdobie dovoleniek pri mori, ale aj rôznych výletov, či kratších pobytov v našej domovine. A práve na takýto kratší pobyt vám dáme jeden tip, ktorý sa určite zapáči všetkým, ktorí vyhľadávajú lokality, v ktorých ich nečakajú masy turistov.

Množstvo turistických trás

Tou lokalitou je Považie, konkrétne „rozhranie“ medzi Stredným a Horným Považím. Ako východiskový bod si môžeme zvoliť mesto Púchov, takže prvú vec, ktorú budete potrebovať, je útulné ubytovanie v Púchove. Čo vám táto oblasť môže ponúknuť?

Začneme samotným Púchovom. Toto mesto má naozaj bohatý kultúrny život, čo platí obzvlášť v lete, kedy tu nie je núdza o rôzne kultúrne akcie. Minimálne o večerný program tak máte postarané.

Poďme však už do okolia, pretože Púchovská dolina a Strážovské vrchy majú rozhodne čo ponúknuť. Obľúbenou turistickou trasou v okolí je náučný chodník Tri skaly, ktorý začína v neďalekej obci Dohňany. Jeho absolvovaním navštívite tri zaujímavé skalné útvary a taktiež drevenú rozhľadňu na kopci Tlstá hora. Ak vám nevadí vydať sa ďalej do okolia, odporúčame absolvovať výstupy na vrchy Strážov alebo Vápeč, či navštíviť Manínsku tiesňavu, alebo Súľovské skaly. Samozrejme, turistických trás nájdete v okolí viac.

A niečo aj pre milovníkov histórie

Pobyt v tejto časti Považia je skvelý aj pre milovníkov histórie. Nachádza sa tu totiž množstvo hradov, či ich zrúcanín, zámkov a kaštieľov. Ak by sme mali začať v bližšom okolí, zrejme najznámejšou z blízkych zrúcanín je Považský hrad. Neďaleko Púchova sú aj zrúcaniny hradov Lednica a Vršatec.

Zo širšieho okolia stojí za zmienku zrúcania hradu Súľov v spomínaných Súľovských skalách a taktiež zrúcanina hradu Hričov. Zavítať môžete aj do Bytče, kde nájdete Kaštieľ Bytča a v jeho areáli aj známy Sobášny palác.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Viliam / Stock.adobe.com