Uvažujete nad dovolenkou na konci zimy? Vyberte si Vysoké Tatry

Cestování

Začína sa prvý jarný mesiac, no vo vyšších nadmorských výškach ešte stále prevláda zima. Ak sa nechcete ešte rozlúčiť so zimnou sezónou a plánujete si zimu tak trošku predĺžiť, využite záver zimy na dovolenku v horách, konkrétne vo Vysokých Tatrách.

Vo Vysokých Tatrách sa sneh väčšinou v marci ešte drží. Všetko ale záleží od počasia.

Kde si nájsť ubytovanie?

Mesto Vysoké Tatry má množstvo osád, ktoré ponúkajú moderné ubytovanie od toho najluxusnejšieho po priemerné. Máte na výber z rôznych ubytovacích zariadení a nech budete ubytovaný v ktorejkoľvek časti Vysokých Tatier, budete to mať všade blízko. Odporúčame ale využívať Tatranskú elektrickú železnicu, ktorá vás prepraví z jednej časti mesta Vysoké Tatry do inej. Cestovať po meste Vysoké Tatry autom nie je práve najlepšia voľba, nakoľko si zaplatíte za parkovanie.

Kde si teda nájsť ubytovanie? Ak plánujete ísť na konci zimy do Vysokých Tatier, uprednostňujte moderné ubytovanie v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese. Práve v tejto časti Vysokých Tatier totiž máte lyžiarske vleky. Blízkosť zjazdoviek určite oceníte.

Lyžovačka vo Vysokých Tatrách

Lyžiarske vleky nájdete v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese, preto ak chcete vyskúšať lyžovanie v Tatrách, odporúčame práve tieto dve miesta vo Vysokých Tatrách. Krásne výhľady máte skôr, ak si vyberiete lyžovačku v Tatranskej Lomnici. Ak sú dobré podmienky, vyskúšajte lyžovačku nielen zo Skalnatého plesa, ale aj na Lomnickom sedle. Pri dobrom počasí a dobrých podmienkach zažijete nezabudnuteľnú lyžovačku v Tatrách.

Čo robiť v Tatrách v závere zimy?

Keďže ešte nie je väčšina turistických chodníkov otvorená (otvára sa až v polovici júna), odporúčame vám ešte v závere zimy navštíviť na Hrebienku Tatranský ľadový dóm. Sú to sochy vyrobené len z ľadu a zväčša tam bývajú od začiatku zimy do konca zimy.

Ak chcete menšiu prechádzku, na Hrebienok si vyjdite peši a ak zvládnete aj toto, môžete pokojne pokračovať k Rainerovej útulni a tí šikovnejší aj na Zamkovského chatu.

Ak ale chcete poriadnu turistiku, vyberte sa až na Téryho chatu do Malej Studenej doliny, na ktorú neplatí zimná uzávera.

Zdroj obrázka:

Autor: Vaclav Volrab / Shutterstock.com