Akým spôsobom môžete podporiť svoju erekciu?

Ostatní Zdraví & krása

Čo si predstavíte pod kvalitným sexom? Väčšina ľudí si predstaví dlhé milovanie s pevnou erekciou. Práve kvalita erekcie je hlavným faktorom, ktorý rozhoduje o tom, či bude sex pre obe strany vášnivý a príjemný. Mnoho mužov má však problémy s erekciou. V niektorých prípadoch ide len o občasné problémy, ktoré sú spôsobené stresom, únavou, nedostatkom spánku alebo napríklad alkoholom. V takejto prípade sa nie je čoho obávať, môže sa to stať každému. Keď sa však problém objavuje opakovane, je vhodné ho čo najskôr riešiť.

Kedy sa porucha erekcie objavuje?

Väčšinou sa slabá potencia ukazuje po štyridsiatke. Spoločne so zvyšujúcim sa vekom klesá libido, zmenšuje sa produkcia testosterónu a tiež sa často zhoršuje stav prostaty. Porucha erekcie sa môže objaviť aj u mladých mužov, ale skôr len výnimočne. Na erekciu má vplyv veľké množstvo faktorov a ak chcete byť opäť sexuálny tiger, mali by ste urobiť všetko preto, aby ste svoju erekciu podporili.

Tipy pre zlepšenie erekcie

Na zlepšenie erekcie má veľký vplyv životný štýl, predovšetkým obezita. Keď máte vysoký krvný tlak a žily upchaté cholesterolom, vaše intímne partie sa zle zásobujú krvou. Je dôležité dbať na štíhly pás. Základom je zdravý jedálniček s vyváženou stravou a pravidelné cvičenie. Cvičenie je dôležité aj pre tvorbu testosterónu. Je dôležité tiež dostatočne spať a odpočívať. Dôležitý je tiež tréning, prostatu je potrebné neustále posilňovať a to najlepšie pravidelným sexuálnym stykom alebo menštruáciou. Vďaka tomu môžete mať pevnú erekciu až do neskorého veku. Veľmi dôležitú úlohu hrajú doplnky stravy zamerané na intímne zdravie. Takéto tabletky na potenciu sa postarajú, aby sa zvýšilo vaše libido a aby sa lepšie prekrvil váš penis. Ich zloženie je ideálny pre mužov po štyridsiatke a malo by sa dbať na ich pravidelné užívanie. Na trhu existuje viac kvalitných doplnkov stravy, ktoré vám dlhodobo pomôžu s lepšou erekciou, patrí medzi ne predovšetkým Erexan.

Kedy navštíviť lekára

Ak je váš problém pravidelný, vždy navštívte urológa. Urobí vám krátke vyšetrenie, aby zistil, či nie je porucha erekcie spôsobená nejakou chorobou alebo iným zdravotným stavom. Často môže predpísať aj prášky s obsahom sildenafilu alebo tadalafilu, ktoré sa postarajú o vyvolanie erekcie. Malo by ísť však o poslednú možnosť, vždy sa oplatí urobiť všetko, aby bola erekcia čo najkvalitnejšie, teda zabezpečiť si zdravý životný štýl a užívať vhodné doplnky stravy.